Kategorie
Uncategorized

Rodzaje garniturów

Idealnie dopasowany garnitur to kluczowa część męskiej szafy. Jest wyrazem najwyższej elegancji podczas rozmaitych okazji. Pierwotnie zarezerwowany był wyłącznie dla mężczyzn z wysokich klas społecznych. Garnitur męski aby osiągnąć znaną nam dzisiaj formę, musiał przejść żmudną ewolucję. Wykwintni krawcy obserwując kierunek rozwijającej się mody proponowali coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu zwiększenie wygody. Mniejsza strojność spowodowała, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Cechował się przede wszystkim kunsztem wykonania. Garnitur męski stał się uniwersalny podczas dziennych i wieczorowych uroczystości. W sportowym kroju widywany był również podczas spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu. Strój męski nieprzerwanie podlegał uproszczeniom, by w końcu zyskać współczesny wygląd. Do mody wróciły kamizelki, które świetnie tworzą oryginalne trzyczęściowe zestawy.
Obecnie każdy mężczyzna powinien mieć chociaż jeden elegancki garnitur. Nawet Panowie wykonujący niezobowiązujące, artystyczne zawody zdają sobie sprawę z jego zalet i możliwości, które oferuje. Choć dzisiejsze trendy stawiają na nieformalny luz, należy pamiętać że najbardziej wizytowym strojem jest właśnie garnitur. Niezależnie od zawodu, wielu panów z pewnością doceni klasyczne modele z lekko zwężanymi nogawkami. To świetny wybór niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Co więcej, garnitur o odpowiedniej długości nogawek może optycznie uatrakcyjnić sylwetkę. Przyjrzyjmy się temu jakich zasad należy przestrzegać, aby wybrać model idealny dla siebie.
Garnitury męskie dzielą się na te wieczorowe, dzienne oraz „sportowe”. Marynarka zależnie od fasonu jest bardziej luźna, wręcz workowata (to trend 2021!). Składa się z klap o wybranym kształcie, brustaszy oraz kieszeni z patkami. Zapinana może być na dwurzędowe guziki. Marynarka z tyłu powinna posiadać dwa rozcięcia (szlice). Na idealnie dobrane spodnie składa się szereg czynników. Powszechnie obserwowane są źle dobrane spodnie, które zaburzają wizerunek mężczyzny. Tylko w stylu włoskim akceptowana jest długość spodni przed kostkę. Panowie mogą wybierać wśród spodni z dodatkowymi zakładkami na linii bioder (to kolejny hit 2021!). Spodnie powinny posiadać szlufki na pasek. Eleganckie spodnie garniturowe mają dwie kieszenie. Wyróżnić można  luźniejszy krój regular. Najmniej trafnym pomysłem są obcisłe modele, które są zdecydowantm przeciwieństwem elegancji.
Równie istotna jest koszula. Numerem jeden będzie model w śnieżnobiałym odcieniu. Coraz popularniejsze są modele uszyte w technologii „non iron”. W stylizacjach biznesowych królują odcienie pastelowego różu. Koszule wybierać należy w kroju dopasowanym do sylwetki. Dostępne tekstury pozwalają na stworzenie odważniejszych stylizacji. Mężczyźni przygotowujący się do letniego spotkania towarzyskiego lub wypadu za miasto z pewnością docenią zalety sportowej koszuli z krótkim rękawem.
    Panów przygotowujących się do zakupu swojego pierwszego garnituru polecamy skorzystanie z asortymentu marki. Jej znakiem firmowym są przede wszystkim wysokogatunkowe garnitury męskie. W asortymencie marki znajdują się również pozostałe elementy garderoby, dzięki którym każdy gentleman może przygotować wyjątkową stylizację.